יום חמישי, מאי 30, 2024
Homeדבר הרבקביעת עתים לתורה

קביעת עתים לתורה

ישנו יסוד גדול אשר אנו צריכים לחזק בנפשנו והוא לימוד התורה, קביעת עיתים לתורה. אנו בדור אשר מירוץ החיים שוטפים כל חלקה טובה ולא נותנים לאדם רגע אחד לעצור את מרוץ החיים להתבונן להתעמק ואין ישוב הדעת להידבק בתורה הקדושה. התורה זה לא ספר סיפורים או ספר אחר אשר קוראים, התורה הקדושה זה דבר אשר צריך ללמוד לא רק בעיניים אלא בנפש, בלב, לחיות אותה ולהרגיש בשעת הלימוד חלק ממה שלומדים, לצייר בנפשנו את הלימוד כמו שאנו חיים ונמצאים באותו עניין באותה שעה וחלק מהנלמד.

וזה מה שמלמד אותנו יעקב אבינו, שמי – לימוד התורה ושם אבותי, אחרי כן תפילה וחסד. אנו צריכים לרפא את עצמנו מכל תחלואי הנפש ורק על ידי לימוד התורה מזככים את הנפש ומרפאים אותה מכל תחלואי הנפש במרוצת החיים.

וידע האדם שאם לא יעצור את מרוצת המחשבות שלו ולא ישלוט עליהם אין גבול לאן אשר יקחו אותו וגם כאשר יש לאדם צרות גדולות וקשות, עמוק כשנסתכל אל אותו אדם בעל בעיות וצרות, באיזה שהוא מקום האדם נהנה מהצרות שלו ועמוק עמוק רואים את ההנאה שלו מהצרות והמסכנות. אחד מן הרופאים הגדולים בעולם סיפר לנו בשבוע שעבר על אדם חולה שכל שבוע היה בא אליו עם סוג מחלה אחרת ועם כאב אחר. הרופא התפלא מאוד איך כל שבוע יש לו סוג של כאב ומחלה אחרת, הרופא לא הבין איך האדם טוען לכאבים ולתחושות הדורשות סוג של תרופה, וכך היה הרופא עושה נותן לו את התרופה. אחרי כמה חודשים שכך, כל שבוע כאב אחר ותרופות אחרות שם לב הרופא שאותו חולה כואב לו על פי עיתון רפואי אשר יוצא פעם בשבוע ושם יש מחקר על תרופה אחרת וכך זה מה שכואב לו, שבוע אחד ראש, שבוע שני רגל, שבוע שלישי מחקר על הבטן וכו', על פי המחקרים הכאבים שלו. הרופא סיפר לנו שקרא לחולה ושאל אותו "האם אתה קורא את העיתון הזה של הרפואה?" ענה החולה "כן, יש לי שכן רופא, פעם אחת במקרה קראתי את העיתון ונהניתי ועשיתי מנוי גם אני לעיתון" אמר לו הרופא "ואתה שם לב שמה שאתה קורא זה מה שכואב לך?" ענה לו החולה "כן, אבל זה באמת כואב לי", והתחיל להיאנח מכאבים ומצער, הרופא אמר לו "אני מפסיק לתת לך תרופות, החולי הוא בראש!". האדם הלך בצער, עברו ימים הוא מת כמו שכולם בסוף מתים מן העולם אחרי שנים, ובצוואה שלו כתב אותו אדם "הנה אני מת כי הייתי חולה ולא נתנו לי את התרופות שצריך לתת". אותו אדם המשיך לקרוא את העיתון והמשיך בכאבים השבועיים על פי המחקרים בכל שבוע ושבוע אך לא היה מי שיתן לו את התרופה על פי הכאב.

רק על ידי התורה הקדושה והדבקות בה' האדם ניצול מכל עקמומיות הנפש ומכל עול החיים הנפשי והגופני, דכל המקבל עליו עול תורה מעבירים ממנו עול דרך ארץ.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments