יום שישי, יוני 14, 2024
Homeמאמריםצמחים מלוחים

צמחים מלוחים

מים מתוקים הם נחוצים ביותר עבורנו – רק אותם אנו מסוגלים לשתות ולהרוות את צמאוננו. זה נכון לא רק עבורנו אלא גם עבור הצמחים – אם נשקה אותם במים מלוחים המליחות תגרום להם למוות מהיר.

אולם ישנם צמחים אשר מצליחים להתקיים ולצמוח גם בתוך מים מלוחים, ולא רק זאת אלא המליחות עוזרת ומסייעת להם במלחמתם בצמחים האחרים כיצד זאת? באיזור ים המלח שם ישנו יובש גדול ומליחות גדלים צמחים שיכולים להתקיים בתנאי מליחות – את המים המלוחים הם מעלים דרך השורשים אל הענפים. אותם עלים בשרניים מכילים כמויות גדולות של תמיסות מלח, והם מתיזים את המלח אל האדמה וכך האדמה נהיית יותר ויותר מלוחה. בדרך זאת הצמח מתבסס היטב בקרקע, שכן ע"י שהוא ממליח את הקרקע הצמחים האחרים לא מסוגלים להתקיים שם וכך הוא מרחיק אותם ממנו והוא הופך להיות בעל בית בלעדי במקום.

הקרקע שמתחת לצמחים הללו כל כך מלוחה שגם כאשר אותו הצמח מת היא נשארת מלוחה לאורך שנים!!! אנו יכולים לראות כיצד שטח גדול מלא בעצים ובעשב, ופתאום באמצע ישנה קרחת עגולה ששום דבר לא צומח עליה – זהו תוצאה של ההמלחה של הקרקע ע"י אותו הצמח.

ישנם עצים ששמם הוא "אשל הפרקים" – גם הם מפרישים מלחים מהעלים והענפים, וכך ניתן לראות כיצד מסביב לגזע שלהם הקרקע חשופה לגמרי ושום דבר לא מצליח לגדול עליה. בדרך זאת העצים הללו מוגנים מפני שיחים וצמחים שעלולים לגנוב מהם מים ולהזיק להם.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments