יום שישי, יולי 12, 2024
Homeדבר הרבנוהגים לקרוא מגילת רות בשבועות

נוהגים לקרוא מגילת רות בשבועות

דבר תורה אשר קידש כבוד האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א ליום רביעי ג' ניסן התשע"ו

קוראים את מגילת רות בחג השבועות, והרבה טעמים נאמרו במנהג זה.
והנה אפשר להוסיף עוד סיבה, מגילת רות מספרת לנו איך עזבה רות את אלוהיה שאמר לה בועז "ותלכי אל עם אשר לא ידעת תמול שלשום ישלם ה' פעלך ותהי משכורתך שלמה מעם ה' אלוקי ישראל אשר באת לחסות תחת כנפיו" (רות ב יא).

וצריך להבין, הרי בראשית הדברים נאמר שהיא עוזבת את כולם בזה שמדבקת בעם ישראל, אם כן מדוע צריך לחזור ולומר "אשר באת לחסות תחת כנפיו"?

אלא צריכים לבאר ולומר, הנה רות עשתה מעשה גדול ביותר דהרי ידעה דהתורה הקדושה אומרת "לא יבא עמוני ומואבי בקהל ה' גם דור עשירי לא יבוא להם בקהל ה' עד עולם"( דברים כג ד), אם כן רות ידעה שלא תתחתן לעולם ותשאר גלמודה כל ימי חייה, ועניינה לא כמו שאר הגרים שמתגיירים ויודעים שיתחתנו וילדו ילדים, פה רות יודעת שתשאר לבד לעולם. אם כן מסירות נפשה הייתה מסירות נפש עצומה בכדי להידבק בעם ישראל.

אם כן על פי זה יובן מדוע מקפידים בחג השבועות לקרוא את מגילת רות, משום שידע האדם שמי שרוצה ללמוד תורה צריך לדעת, שאם צריך בשביל תורתנו הקדושה להיות מנותק מכולם ולהיות בודד בעולמו, גם זה יעשה בשביל התורה הקדושה.

ולכן זה הזמן ללמוד ולקרוא ולחזק את הנפש, משום שהקריאה מעוררת את הזמן, והקריאה הזאת מחזקת את הנפש להתנתק מכל דבר ולהתדבק בהקב"ה גם במחיר להיות בודד בעולם.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments