יום ראשון, מאי 26, 2024
Homeמאמריםיומא דהילולהמחשבת הנפש חלק כח

מחשבת הנפש חלק כח

דברי מחשבה ועמקות מפי כבוד האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א שנכתבו בזמן המיצר מתוך הקונטרס העומד לצאת לאור מחשבת הנפש (חלק כח)

לקיים בית בצורה נכונה ורגועה, לעבור בשלום ובנחת את הפרוזדור של העולם הזה, זה דבר ‏גדול וחשוב בחיי האדם.

הרבה בתים שנראים מבחוץ שהשלום והנחת והשלוה שורה בהם, זו רק ראיה מבחוץ, והפנים של הבתים הם יגון ואנחה. ולכן האדם צריך לדעת כמה יסודות חשובים בראיה של החיים, שהיא שונה בין ראיית האדם לבין ראיית האשה.

האדם כשמסתכל על כל דבר בחיים, הוא מסתכל בצורה של רחוק, מה יהיה בעוד עשר שנים, איך יהיה בעוד שתי דורות, כל ראיה שלו מה יהיה לעתיד הרחוק, זה עומק הראיה של האדם.

והאשה, הראיה שלה היא איך יהיה עכשיו, מה יהיה היום, מה קרה לפני חמש דקות, מה יהיה בעוד חמש דקות. ומעומק הראיה השונה בין האדם לאשתו, נוצרות הבעיות והשורש של כל הויכוחים והמחלוקות.

אך כאשר האדם יודע והאשה יודעת, שזה השורש של הנשמה של האדם לחשוב על הגלגול הבא, והשורש של האשה לחשוב על הרגע, ועם כל זה ששתי הראיות שונות, ושתי התפיסות עולם בשורשן הפוכות, אך הם אחד, והשלמות נוצרת רק על ידי שני ההפכים של מחשבה על גלגול הבא, ומצד שני דאגה וראיה ומחשבה על עוד רגע.

רק כשחיים ויודעים את זה בבירור, אפשר לבנות בשלוה ובנחת את השלם.

אך כאשר האדם או האשה מתבצרים, ובונים שריון סביב עצמם על העתיד או על הרגע, כך נבנים חיים של מרירות, של יאוש ושל עצב שגוררים את הדורות הבאים, חורבן לילדים ונזק לדורות הבאים בחוסר נפש יציבה ובריאה.

האדם צריך לדעת שהשלם בנוי משני הפכים, ולדעת לחיות ולקבל ולהבין את המצב שברא הקב"ה את שני ההפכים שמהם נברא השלם.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments