יום ראשון, מאי 26, 2024
Homeספריההמגזין השבועימגזין מס' 4, פרשת יתרו תשע"ד

מגזין מס' 4, פרשת יתרו תשע"ד

גדודי החיזוק פושטים על אילת
כחלק מפעילות הפצת התורה שע"י ישיבת שובה ישראל באשקלון, יוצאים מעת לעת קבוצות מתלמידי הישיבה, המכונים "גדודי חיזוק", ו'פושטים' על ריכוזי אוכלוסיות, שם מקבצים את הנוער ואף משפחות שלמות, וחושפים אותם לאור היהדות ונעימותה.
בסוף השבוע האחרון פשטו גדודי החיזוק על העיר אילת, ובכוחות מיוחדים שגויסו למטרה הנעלה ריכזו הם סביבם למשך סוף השבוע והשבת קבוצות של נוער ותושבים רבים, אשר זכו לימים מרוממים ונעלים, בהם שמעו והאזינו לסיפורי צדיקים, מעשיות נאות מצדיקי הדורות,, וקיבלו מנות חיזוק של דברי תורה, מוסר ואמונה
לשיא הגיעה הפעילות במהלך השבת, בה התקיימו באולם מרכזי בעיר תפילות שבת וסעודות שבת, כאשר לכל אורך השבת מושם דגש על הנחלת ערכי היהדות מתוך נעימות ושמחה, כיבוד ומזון כיד המלך, פיוטים וזמירות, והכל בפאר והדר, מתוך קדושה ועונג שבת.
הצעירים הנרגשים ומשפחותיהם הודו נרגשות לבני הישיבה על פעילותם המבורכת. "לראשונה נחשפנו לצד היפה, המרגש והנעים של היהדות. ממש אור בנשמה"! התבטאו.
דבר הפעילות הגיע לאזני מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, שגילה קורת רוח רבה ואהדה לפעילים ופעילותם, וציין את חשיבות הפעילות דוקא בימים אלו, אשר משנאי ה' והתורה מקדשים מלחמה מול היכלי התורה, ותשובתנו אינה במלחמה, כי אם בהפצת עוד ועוד אור תורה, יהדות ומצוות, וכמאמר העולם "חושך אין מגרשים במקלות, כי אם בנרות".

 

מנהטן: דברי תורה צריכים חיזוק
מערך שיעורי התורה בישיבת "שובה ישראל" במנהטן, תוגבר השבוע בשיעור גמרא ייחודי, שנמסר ע"י מגיד השיעור החשוב, הרב מארק אלבז שליט"א, שמסר שיעור מרתק בסוגיא הנלמדת.
בסוף השיעור התקיים רב שיח מיוחד, בו לובנו עניני הישיבה, והועלו מספר הצעות לחיזוק רוח לימוד התורה והרבצת התורה בכלל.

 

מדרשיית "תפארת דבורה רבקה": הענקה ותמיכה למשפחות יולדות
שמה של מדרשיית הבנות "תפארת דבורה רבקה" הפועלת ע"י ישיבתנו הקדושה הולך לפניה, ומונטין רב יצא לפעילותה המבורכת, ולשיטת החינוך הייחודי המיושמת שם, ע"פ הוראותיו והכוונתו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, המגלה מעורבות חינוכית ורוחנית באופי הנהגת המדרשיה.
המדרשיה שמה דגש לא רק על הקניית ידע ויהדות, כי אם גם על פעילות חברתית ויהודית, המחנכת את הבנות לחיי נתינה והענקה, וכרוח התורה הק'. כחלק ממגמה זו הוכרז בשבועות האחרונים על פתיחת גמ"ח "חסדי יהודית שמחה", המוקדש כולו לסיוע ועזרה למשפחות אחרי לידה, וליווי ועזרה לתקופת ההחלמה.
במסגרת פעילות הגמ"ח, מעניקות בנות המדרשיה לכל משפחה – ממשפחות אברכי הישיבה ושאר תושבי האיזור – סל מוצרים לתינוק בשווי עצום, ובו מגוון מוצרים ואביזרי עזר לאם ולילד, להקלת תקופת הלידה ואחריה.
הסל מוענק בחום ואהבה, לצד עזרה כללית המוגשת למשפחה מתוך מטרה להקל את העול, ולתת להורים ולבני המשפחה את מלוא היכולת לעבור את התקופה מתוך נעימות ושמחה.

 

הילולא דצדיקא: רבי יצחק אבוחצירא זיע"א
ברוב פאר והדר, נחגגה השבוע סעודת ההילולא לזכר האי צדיקא, רבנו יצחק אבוחצירא זיע"א , צעיר בניו של סידנא 'אביר יעקב' זיע"א, וממלא מקומו בראשות הישיבה הקדושה בתאפיללת. כידוע, רבי יצחק זיע"א, דודו של סידנא בבא סאלי זיע"א, היה חד בדורו בחכמת הקבלה, ואביו, בעל האביר יעקב זיע"א אף גילה, כי בנשמתו מתנוצץ ניצוץ מנשמת האר"י הקדוש.  
ההילולא, שאורגנה ונערכה ע"י ידידנו ר' צחי (יצחק) אבו הי"ו – הקרוי על שמו של הצדיק, שדאג ופיזר מהונו לכבוד הצדיק, וסיפר משבחיו, על גודל עיונו בתורה, צדקותו ופרישותו, ומופתיו שהמשיך לטובת עם ישראל בכל ימי חייו.
סביב שלחנות ערוכים הסבו ידידים רבים, תלמידי הישיבה ורבניה, לצד חברי עמותת "מאור עיניים", שהעלו את זכר הצדיק, והתענגו על שיעורי תורה ודברי חיזוק ומוסר, לצד תזמורת עם מיטב הנגנים ופייטנים ששימחו את הקהל עד אור הבוקר.

 

תל אביב: שיעור על כח התפילה
לביקור נכבד זכתה השבוע ישיבת "שובה ישראל" בתל אביב: בשעריה הופיע כבוד הרב הגאון רבי שלמה אוריאל פינטו שליט"א, אחיו חביבו של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א.
הרה״ג סייר בישיבה ועמד מקרוב על שלל פעילויותיה לתורה וחסד, ובשיאו של הביקור מסר שיעור מקיף שעסק בענין גודל מעלת התפילה, ועל הכח הניתן בידיו של כל יהודי באשר הוא, לשדד מערכות ולהפוך את סדרי הטבע, אם רק ישפוך את לבו לפני אביו שבשמים, שהומע תפילת כל פה ברחמים ורצון.
במהלך השיעור, בו פלפל בחכמה, והטיב לחזק את לב המשתתפים הועלה לברכה זכרו של סביו של ידידנו, מגדולי מקושרי ותלמידי מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, ר' דני בן משה הי"ו. השיעור הנפלא הוקדש בידי ר' דני לזכר סבו עליו השלום,אשר יום אזכרתו חל ביום זה.

 

שובה ישראל, בגאון ובתעצומות:
כָּל-כְּלִי יוּצַר עָלַיִךְ לֹא יִצְלָח, וְכָל לָשׁוֹן תָּקוּם אִתָּךְ לַמִּשְׁפָּט תַּרְשִׁיעִי
לא סוד הוא, כי ישיבת "שובה ישראל" זוכה בימים אלו, שלא ברצונה, לכותרות רעשניות בכלי התקשורת. ע"פ הוראתו הנחרצת של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א לא נתייחס לשלל ההשמצות המועלות ע"י גורמים בעלי אינטרסים, ודי בזה.
ביום רביעי השבוע הוציא מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א הודעה פנימית שהופנתה לקהל תלמידי הישיבה ואוהדיה, ובה הורה את דרך ההתיחסות לפרשייה, כאשר כדרכו בחר הוא לחזק ולהרעיף טללי נוחם ונחמה לקהל תלמידיו וחסידיו, וכה כתב בהודעתו:
"אגלה בפניכם מצפונות מחשבותי ותחושת חדרי לבי, כי הנה קהילתנו הקדושה, ועליה על צבא תלמידיה, ידידיה ואוהדיה, עומדת בעזרת ה' בפני ימים טובים, ימי ברכה ושגשוג, הצלחה וישועה. אחים אהובים! תקופה עכורה זו שנכפתה עלינו, באה לנו ללא עוול בכפינו, ואך ורק מתוך שיקולים צרים ואכזרים של גורמים שונים, העושים שימוש בהפחדות, הטרדות ומעללים שונים אשר אין כאן המקום לפרטם".
כאן הוסיף וחשף טפח ממסתרי צפונות ליבו ורום מחשבותיו:
"ואגלה ואומר, כי כל ימים אלו ותהלוכותיהם באו לנו לשם מטרת תיקונים מגלגולים אחרים וכפרת עוונות על הכלל ועל הפרט, ועלינו לשים את מבטנו לשליחות קודש זו, ולא להיטרד ולהיבהל מלשונות רעות וקטרוגים שמקורם לא טהור.
ועל כולנה, כי הנה זכינו והקב"ה ברוב רחמיו פתח לנו פתח כחודו של מחט להטיב עימנו, ולהחיות אותנו ואת קהלנו, ולפקדנו בפקודת ישועה ורחמים, ואנו תפילה ותקוה כי ילך הפתח ויתרחב כפתחו של אולם, עד כי יקויים בנו "ויראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך ויראו ממך", "לא הביט און ביעקב ולא ראה עמל בישראל, ה' אלוקיו עימו".
בהודעתו, קרא מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א לשמר את המסורת המקודשת בידי קהילות וישיבות "שובה ישראל" בכל מקומות מושבותיהם, שקיבלו על עצמם בכל שנה, בערב שבת פרשת יתרו – בה קוראים אנו על מעמד מתן תורה, לקבל את פני השבת כשעה לפני הזמן הנקוב בלוח, ולקיים בכך בהידור את מצות תוספת שבת, בהסבירו את גודל חשיבות קבלת תוספת שבת.    
אלא שאף שההודעה יועדה לקהל תלמידי הישיבה והקהילות, דלפה היא החוצה, והיתה לשיחת היום בכל כי התקשורת בארץ. סמוך ונראה ליציאת ההודעה כבר תפסה היא את כותרות האתרים המקוונים שציטטו בהרחבה את הודעתו האמיצה של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, ועל גישתו לענין בכלל. מהדורות חדשות הערב ביום זה נפתחו אף הם בסיפור תגובתו של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, ודבריו האמיצים והמרוממים שודרו שוב ושוב, והביאו לקידוש שם שמים נשגב.

  

המגזין השבועי, המתפרסם בתפוצת-על של מאות אלפי כתובות דוא"ל בכל רחבי העולם, מוקדש לפעילות מוסדות וישיבות "שובה ישראל", פעיליהם ואוהדיהם, ותלמידי מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א.

אם ארגנתם או נחשפתם לפעילות ייחודית, הנכם מוזמנים לשלוח ידיעות, תמונות, הערות וארות, למערכת המגזין 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments