יום חמישי, מאי 30, 2024
Homeמאמריםהקרן להחזקת אברכי הכוללים בישראל

הקרן להחזקת אברכי הכוללים בישראל

"להגדיל תורה ולהאדירה"

הרינו שמחים להודיע כי כבוד מורינו ורבינו האדמו"ר ר' יאשיהו יוסף פינטו שליט"א מקים קרן לסיוע לכוללים להחזיק באברכים בני-התורה. הקרן נקראת "הקרן להחזקת אברכי הכוללים בישראל".

אנו נצוטט בקצרה כתבה מהאתר "בחדרי חרדים" והמעוניינים יוכלו לקרוא בהרחבה בכתבה המלאה.

בעקבות הגזירות הקשות הניתכות על עולם התורה החליט מו"ר להקים את הקרן לסיוע לאברכים. ביום רביעי שעבר כינס מו"ר כמה מחסידיו על מנת לרתום כמה שיותר עזרה לעולם התורה. הקרן תתמוך ותעזור לאלפי אברכים בארץ הקודש העומדים בכללים בתקנות העומדות בפניהם.

כולל אשר אינו משתייך לאירגון גדול קיים, ואשר אינו ממוקם בערים החרדיות יוכל להגיש בקשה לעזרה. בהתחלה הסיוע יינתן לאברכים שאינם מקבלים את הבסיס המכובד לקיומם. כמו כן האברכים יתרמו מעצמם בפעילות של חסד בשילוב עם ארגוני הקירוב הגדולים. בנוסף לכך יידרש כל אברך להקדיש שעה כל יום מלימודו לקריאת הזוהר ולסיומו כל שנה במחזוריות.

הקרן אמורה להתחיל בסיוע כבר בקרוב והיא תתחיל מעזרה בתשלום של 1,000 ש"ח לכל אברך לכאלפיים אברכים. הודעה מפורטת על התנאים וטפסי הרשמה יוכלו הכוללים לקבל כבר בקרוב. ההחלטה בתמיכה תעבור דרך ועדה של רבנים שמונו ע"י כבוד הרב שליט"א והם ידונו בכל עניין לגופו. על מנת לשמור על התנאים בצורה מסודרת וקבועה ועל העברת הכספים כבוד הרב שליט"א מינה משרד רואי חשבון שיפקח מקרוב על הדברים.

באסיפה שהתקיימה בישיבה הקדושה בניו-יורק אמר כבוד הרב "אנשים מוכנים לתרום לכל דבר – רק לא להחזקת תורה, ודווקא בגלל שהס"מ פועל כך, זה מחייב אותנו להפנות את כספי הצדקה דווקא לאברכי כוללים".

כבוד הרב אף ביקר בישראל על מנת להיפגש עם כמה מגדולי הדור על מנת לשתפם ביוזמה. כבוד הרב ביקש שאנשים התורמים כבר לכוללים אחרים לא יעבירו את כספם לקרן זו, אלא אדרבא, ימשיכו לתמוך באותם אברכים. קרן זו נועדה לאסוף כסף חדש ולהוסיף עוד ועוד תמיכה בעולם התורה הקדושה.

כדי לפתוח פתח כבוד הרב ביקש כבר בשבוע שעבר מכמה מחסידיו לתרום לעולם התורה כמה שיותר בחג החנוכה, חג הניצחון של האור על החושך.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments