יום שישי, יוני 14, 2024

המוח

במבט שטחי נראה כי גוף האדם בנוי בצורה סימטרית למדי – חציו הימני של הגוף דומה לחציו השמאלי. עין אחת בכל חצי, אוזן אחת בכל חצי, יד ורגל, ריאה וכליה ועוד ועוד. גם המוח בנוי הוא משני חלקים, האחד ימני והאחד שמאלי, והם נראים דומים ביותר האחד לשני.אולם באחרונה בעקבות מחקרים מתגלים יותר ויותר עובדות מפעימות ומדהימות אודות החומר האפור השוכן בראשנו. מדוע זה יש לנו יד אחת שהיא חזקה יותר ואילו היד השניה היא כהה, למה אנו רואים בעין אחת יותר טוב מאשר בעין השניה.

ההסבר לכך נעוץ בשני חלקי המוח – החלק הימני של המוח אחראי על החלק השמאלי של הגוף, ואילו החלק השמאלי של המוח אחראי על החלק הימני של הגוף, ומפני שאצל מרבית בני האדם החלק השמאלי של המוח מפותח יותר ודומיננטי יותר, לכן מרבית העולם הם ימניים.

אולם בל נחשוב שחלקו הימני של המוח הוא אינו חשוב. החלק הזה אחראי על תפיסת תמונות, על מצבים רגשיים וחברתיים. החלק הימני הוא גם כן החלק היצירתי של האדם (ולכן יש הרוצים לטעון שאנשים שמאליים שאצלם החלק הימני הוא הפעיל יותר הם יותר יצירתיים).

חלק אחד של המוח מתפקד טוב יותר בשעת לחץ ופחד, ואילו החלק השני מתפקד היטב דווקא בשעות נינוחות יותר. אף אצל כלבים נמצא הבדל בכיוון הכשכוש של הזנב בשעה שהם שמחים וצוהלים לבין זמן שהם כועסים ורוטנים

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments