יום שישי, יוני 14, 2024
Homeדבר הרבהיום הגדול והנורא יום הרת עולם ראש השנה

היום הגדול והנורא יום הרת עולם ראש השנה

לאחי ורעי האהובים והחביבים,
הנה עומדים אנו שעות בודדות לפני היום הגדול והנורא אשר עליו נאמר היום הרת עולם, היום יעמיד במשפט כל יצורי עולמים וחייבים אנו להבין את כוחו וגדולתו ומהותו של היום הגדול והנורא הזה.  
הגמרא במסכת שבת י׳ הנותן מתנה לחברו צריך להודיעו. מה לנו גדול מהיום הקדוש הזה ומחויבים אנו להבין ולדעת את תוקפו ומהותו.
וידוע המעשה המסופר על הרב הקדוש מברדיצ׳וב זיע״א אשר מפזר כל מה שהיה לו לעניים, והנה יום שלא היה לרב מברדיצ׳וב מה לתת לעניים ונכנס לביתו וחיפש מה לתת לעניים והנה מצא טבעת יקרה ביותר טבעת זהב משובצת ביהלומים יקרים ביותר ומיד נתן לעני.
בתו של הרב מברדיצ׳וב  מייד רצה לאביה ואמרה לו אבא הטבעת הזאת עולה סכום גדול ביותר איך נתת אותה לעני, מייד יצא הרב מברדיצ׳וב ורץ אחרי העני ואמר לו הנותן מתנה לחברו צריך להודיעו, אז אני מודיע לך שהטבעת שנתתי לך יקרה מאוד אז אל תתפשר על סכום קטן תבקש סכום גדול על המחיר של הטבעת הזו.
הנה הקב״ה נתן לנו את ראש השנה וחייבים אנו להבין שכל השנה הבא עלינו לטובה מקופלת ונמצאת בתוך ראש השנה החיים הבריאות הפרנסה השמחה ח״ו מחלות, בעיות, רדיפות הכל יכול להשתנות מקצה לקצה ביום הקדוש והנורא הזה ולכן חייבים אנו לנצל כל רגע בראש השנה להתפלל על כלל ישראל ועל הפרט. לעשות מחילה גמורה לכל יהודי ויהודי ולא ח״ו להכנס ליום הקדוש הזה עם לב כבד על אחד מבני ישראל.
ומבקשים אנו מכל אהובינו וחביבנו להעתיר בעדי ובעד ביתי ימים אלו שמפתח הבריאות בהם מפתח הישועות בטוחים אנו שמפה והבא כותבנה לטבא ונזכה בשנה הבא עלינו לטובות לראות את קהילתנו הקדושה פורחת ומשגשגת ״כל כלי יוצר עליך ולא יצלח, וכל לשון תקום איתך למשפט תרשיעי זאת נחלת עבדי השם״.
בעזרת השם ביום הכיפורים הבא עלינו לטובה נשתדל כולם להיות יחד פה בהיכל הישיבה שובה ישראל במנהטן.
תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה, מודים אנו מתפללים ביותר על כל האהובים והחביבים שמסרו נפש השנה הזו ועמדו גיבורים בפרץ כנגד כל הלעג השאננים הבוז לגיא יונים.  
בעזרת השם עוד ינובון בשיבה דשנים ורעננים יהיו, שנה טובה ויפתחו לכולנו כל השערים ונזכה לישועה בקרוב ממש.

 

 
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments