יום שני, אפריל 15, 2024
Homeמאמרים החשמל

החשמל

לעיתים נדמה לנו כי החשמל הוא איזו המצאה שהומצאה לפני כמאתיים שנה וכי קודם לכן לא היה חשמל בעולם. אולם האמת היא כי כח החשמל נמצא בעולם מאז בריאתו והוא נמצא בשימוש בכל יצור ויצור הקיים על פני האדמה.

ישנם בעלי חיים אשר אנו רואים בבירור שהם מכילים בתוכם חשמל – הם יכולים להמם את יריביהם באמצעות מכות חשמל. אולם למעשה כל יצור ויצור מכיל בתוכו מערכות חשמל סבוכות ומתוחכמות אשר הם מעשה ידיו של הקב"ה.

כל מערכת העצבים שבגופנו עובדת על בסיס מערכת חשמלית. כל תנועה ותנועה שאנו מבצעים נגרמת בעקבות תנועה חשמלית במערכת העצבים. כל תמונה ותמונה שאנו רואים בעינינו זהו באמצעות העברת זרמים חשמליים מן העין אל המוח.

מערכת עצבים זו היא כה מורכבת ומשוכללת ובשל כך היא עדינה ביותר. לצורך כך היא מוקפת במערכות הגנה מיוחדות אשר שומרות עליה ומגינות עליה מפני חשיפה לחומרים אשר מסתננים אל הגוף דרך מערכות הדם – כל שינוי בהרכב הנוזל המקיף את העצבים יכול לגרום לשיבוש בהעברת האותות החשמליים ולפגיעה חמורה בתפקודנו.

בגופנו ישנו מספר עצום ובלתי נתפס של עצבים השולטים על מערכות התנועה והתפיסה. כל אחד מהם הוא בגודל כה זעיר, כך שעין רגילה לא יכולה לראות אותו. ובתוך כל אותה מערכת זעירה וצפופה מתנהלת לה פעילות חשמלית כה משוכללת – שדר חשמלי עובר בתוך המערכת במהירות בלתי נתפסת של 430 ק" בשעה !!!

אין לנו אלא רק להביט אל תוך גופנו ולדעת כי מכונה מופלאה שכזו אינה יכולה להיווצר לבד, כל כולה היא פרי מעשה ידיו של בורא העולם אשר יצר אותה בחכמה, ואשר שומר עליה בכל רגע ורגע שתמשיך להתקיים ולתפקד כראוי.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments