יום ראשון, מאי 26, 2024
Homeדבר הרבדבר תורה על פרשת כי תשא

דבר תורה על פרשת כי תשא

דבר תורה מפי כבוד האדמו״ר עט״ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א – פרשת כי תשא

בני ישראל זכו לשבעה רועים, שהם המגדל אור 
של עם ישראל לכל הדורות ומכוחם ובאורם, עם ישראל בכל הדורות נשען והולך בכל הזמנים ובכל הגלויות בכל ההתמודדויות. 
והנה קשה, מדוע שלמה המלך לא זכה להיות אחד מהשבעה רועים? והרי חכמת שלמה המלך הייתה חכמה מיוחדת ומכל אדם ובכל הדורות כמו שנאמר: מלכים א‏' (ג'- י"ב) "הנה נתתי לך לב חכם ונבון אשר כמוך לא היה לפניך ואחריך לא יקום כמוך וגם אשר לא שאלת נתתי לך גם עושר גם כבוד אשר לא היה כמוך איש במלכים כל ימיך". 
והנה, שלמה המלך זכה לחכמה הגדולה ביותר, ששום אדם לא זכה לה ומדוע לא זכה שלמה המלך להיות אחד מהשבעה רועים? 
אפשר לבאר ולומר, הנה האבות הקדושים,רועי עם ישראל, זכו להגיע לדרגתם הרמה והנשגבה בזכות היסורים הגדולים שעברו, יוסף הצדיק, משה רבנו וכן כל אחד ואחד מהאבות והרועים עבר יסורים קשים ביותר, מה שאין כן שלמה המלך כל חייו היו חיים של נחת, חיים של שמחה וכמו שמובא בדברי הימים א' (כ"ט ט'): "הנה בן נולד לך הוא יהיה איש מנוחה והנחותי לו מכל אויביו מסביב כי שלמה יהיה שמו ושלום ושקט אתן על ישראל בימיו". ולא רק שלמה המלך היה לו שלוה ומנוחה ונחת, אלא, לכל עם ישראל בדורו היה זמן של עשירות ומנוחה והיה להם כל הטוב יותר מכל הדורות. כמו שמובא במלכים א' (ה'-ה'): "וישב יהודה וישראל לבטח איש תחת גפנו ואיש תחת תאנתו מדן ועד באר שבע כל ימי שלמה".
ומובא בספרים הקדושים שבימי שלמה המלך הנחת והשפע שהיה לעם ישראל היה כמעט כמו מה שיהיה לעתיד לבוא בימי משיח צידקנו. 
אם כך, שלמה היה לו חיים של שפע ומנוחה ובכדי לזכות להיות מרועי עם ישראל צריך מסירות, התמודדות, נסיונות ואז זוכים להיות הרועים המאירים לאורך כל הדורות. לכן שלמה לא יכל לזכות למידה גדולה זו.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments