יום שלישי, יולי 23, 2024
Homeספריההמגזין השבועיגליון 3 / פרשת בשלח ה'תשע"ד

גליון 3 / פרשת בשלח ה'תשע"ד

 
לכל תלמידי, ידידי ונדיבי הישיבה הק', ה' עליהם יחיו
 
שמחנו לקבל בימים האחרונים את הברכות והאיחולים של כולכם לאור ההתפתחויות החיוביות שארעו בימים האחרונים, וכולנו תקווה כי העננה שהעיבה על פעילות הישיבה הקדושה בשנים האחרונות תוסר לחלוטין, והצדק ייעשה אך גם ייראה. המכתבים המרגשים ושיחות הטלפון המחזקות היו עבורנו כמים קרים על נפש עייפה לאחר שנים של התמודדות בלתי פוסקת עם השמצות מרושעות שאין בינם לבין האמת ולא דברהרב פינטו.
 
כידוע, בשנים האחרונות מנהלים גורמים מסוימים מסע השמצות חובק עולם נגד פעילות הישיבה. הפעילות הענפה של הישיבה בכל רחבי העולם, לא מצאה חן בעיני הסטרא אחרא שגייס את כל כוחותיו על מנת להרוס את המפעלות הגדולים שבנה מורנו האדמו"ר שליט"א במסירות נפש באמצעות הכפשות אותם פרסמו אינשי דלא מעלי שאף נתפסו בקלקלתם.  למרות השתיקה שגזר על עצמו מורנו ורבנו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א שהעדיף להיות, כמאמר המשנה מהַנֶּעֱלָבִין וְאֵינָן עוֹלְבִין, שׁוֹמְעִין חֶרְפָּתָן וְאֵינָן מְשִׁיבִין, עוֹשִׂין מֵאַהֲבָה וּשְׂמֵחִין בְּיִסּוּרִין, האמת יוצאת לאור, וסוכרת בדרכה את פיהם של כל דוברי השקר, כמאמר הכתוב על המוחלים כל כבודם: "וְאֹהֲבָיו כְּצֵאת הַשֶּׁמֶשׁ בִּגְבֻרָתוֹ".
 
בשנים האחרונות, התייחס מורנו ורבנו לא אחת לפרשייה הכאובה, ואמר כי אבותיו הקדושים לא יניחו למי שמתכוין לפגוע במפעלות הישיבה הקדושה, שנמצאת בשנים האחרונות בתנופת עשייה חסרת תקדים. ואכן, בימים האחרונים נגלה לעין כל כי למרות שתיקתו של מורנו ולמרות הלחצים הנוראיים והסבל הגדול שסבלנו כולנו, האמת יוצאת לאור וזוהי אלומת אור ראשונה בקצה המנהרה, שבסופה יכירו וידעו כל באי עולם כי אתה הוא האלהים לבדך עליון לכל ממלכות הארץ.
 
בהערכה גדולה על התמיכה והעידוד ובתפילה על העתיד
 
הנהלת מוסדות שובה ישראל

עטרת תפארת ישראל
בתחילת השבוע ציין עם ישראל לכל תפוצותיו, בארץ ובחו"ל, את יומא דהילולא השלשים לפטירת הסבא קדישא, בוצינא קדישא, נזר ישראל ותפארתו, עטרת ראשנו, סידנא בבא סאלי, רבנו ישראל אבוחצירא זיע"א.
לקראת יום ההילולא נשמעו מפי מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א דברי חיזוק לקראת היום הנשגב, ועל הזכות העומדת ומושפעת למצייני יום ההילולא, ובודאי שזכות בעל ההילולא, זקנו של יבדלח"ט מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, תעמוד לכל המזכירים את זכרו, ומה בחייו עמד ושימש להשפיע על ישראל שפע רב ברוחניות ובגשמיות, כן יפעל ממרומים על כל עם ישראל שפע ישועות ונחמות.
בהוראת מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, נערכה ישיבת "שובה ישראל" על כל שלוחותיה בארץ ובעולם, לעריכת אירועי ההילולא, ולהזכיר את הצדיק ופעולותיו, ולהעתיר בעת רצון זו על כלל ישראל כולו, ועל מוסדות מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א בפרט, ולמען הצלחת משימותיו בקירוב ישראל לאביהם שבשמים, והפצת תורה בכל העולם.
במסגרת זו נעמוד בקצרה על חלק מועט מאירועי ההילולא שנערכו בישיבות "שובה ישראל" באשר המה.
¨
אשדוד: הילולא מפוארת, והזכרת זכויות ומפעלי מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א
באשדוד התקיימה ההילולא ברוב פאר והדר כיאה וכראוי, בבית ידידנו, הרב עמיר דבוש שליט"א, מחשובי אברכי הישיבה באשדוד ומתלמידי מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א. ההילולא נערכה במעמד מאות אנשים, ביניהם רבני ישיבת "שובה ישראל", תלמידיה ואברכיה, לצד בני תורה והמוני עמך ישראל שהתכנסו ובאו לפאר ולרומם את זכר הצדיק.
האורחים הרבים הסבו סביב שולחנות ערוכים כיד המלך ובטוב טעם, בשפע גדול והרחבת הדעת, והאזינו לדרשות חיזוק ומוסר, שנמשעו מפי בעל הבית שליט"א ועוד רבנים נכבדים וחשובים שליט"א, שהעלו על נס את זכרו הטהור של הסבא קדישא זיע"א, ורוב גדולתו וקדושתו74.
הנואמים כולם עמדו בדבריהם על חובתנו לאחוז בקצות דרכיו בקודש של בעל ההילולא, והעלו את זכויותיו הרבות של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, נכדו של בעל ההילולא, והקדישו את הערב והחיזוק הגדול לזכותו וזכות מוסדותיו הק'.
את הערב הנעים גם בזמר וסלסול, הפייטן והזמר המפורסם הרב משה דואק הי"ו, ששימח את לב המשתתפים והנאספים, שנתנו את קולם בשיר וריקוד לכבוד היום הגדול, עד השעות הקטנות של הלילה.

מושב שחר: ניסים ונפלאות בזכות הצדיק זיע"א
במושב שחר הדרומי, התאספו ידידי הישיבה ותלמידי מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א להילולא מרכזית לזכרו של הס"ק זיע"א, בהשתתפות בני המושב ורבים מבני האיזור.
במהלך ההילולא נשמעו שבחי הצדיק, ודברי תורה ומוסר לחיזוק הנפש. בקשב רב נשמע משאו של ראש ישיבת "שובה ישראל" באשקלון, רבי חיים אלוש שליט"א, אשר שילב במשאו סיפור אישי ומדהים שאירע עם אביו ואמו, העוסק בנס מופלא שאירע בשל ברכת הצדיק, וכה סיפר:
ביום שישי, עש"ק פרשת כי תשא שנת התשמ"ב, הוזעק אב המשפחה למרפאה השכונתית בבאר שבע. שם, מצא את רעייתו, שהיתה בחודשי הריונה, כשהיא במצב קשה, ואובחנה סכנה לה ולעוברה73.
הזוג הובהל לבית החולים סורוקה בעיר, שם פסקו הרופאים שבדקוה, שלשה במספר, כי אין מנוס מלבצע הפלה, לאור מצב האם והעובר. הבעל ביקש מהרופאים שהות קצרה, על מנת שיוכל לבצע שאלת רב, ויצא בדהרה ברכבו לעיר נתיבות, לביתו של הבבא סאלי זיע"א.
היה זה כאמור, ביום שישי, בו לא נהג רבנו לקבל קהל כלל, ובאותה שעה היה מנהגו לקרוא עם חבר מתלמידיו שנים מקרא ואחד תרגום של פרשת השבוע. אחרי הסברים והפצרות, נאות המשב"ק, ר' אליהו אלפסי ז"ל, להכניס את האב לרבנו, וכאשר הפסיק רבנו למספר רגעים את קריאתו העריבה, שטח בפניו האב את השאלה החמורה – האם יש לבצע הפלה.
רבנו ברך על בקבוק מים שעמד לפניו, לגם קמעא מהמים, ואחר הרהור פסק כי אין לבצע הפלה. כסגולה, מסר לאב את בקבוק המים, ובירכו ברפואה שלמה. האב שב במהירות לבית החולים, שם נתן לאשה לשתות מהמים גם כן.
עם שוב הרופאים לביצוע ההפלה, ביקשו הבעל והאשה לבדוק שוב את המצב. הרופאים סברו שאין טעם בבדיקה נוספת, אך ניאותו לבקשה, והכניסו את האשה לבדיקה מקיפה נוספת. תוצאות הבדיקה היכו את שלשת הרופאים בהלם: "אין כל צורך בהפלה", הודו. "העובר שב למקומו, הוא חי ובריא, ואין צורך בהפלה כלל". הבעל והאשה סיפרו להם על המופת שחולל הבבא סאלי, והדבר היה לשיחת היום79.
כעבור שלושה ימים השתחררה האשה מבית החולים בריאה ושלימה ב"ה, ובחוה"מ פסח הגיע האב הנרגש לחלות את פני הצדיק ברגל. האב נזכר כי מנהגו של רבנו היה לבקש ממבקריו כי יברכוהו שיזכה לראות פני משיח, והוא היה עונה אחר ברכתם "אמן" ברוב רגש. אחר שביך את רבנו כנהוג, הזכיר האב את המאורע הפלאי, וסיפר לרבנו כי האשה עדיין אינה חשה בטוב לעתים, והם חוששים לשלומה ולשלום העובר. רבנו הרגיעו ואמר לו, "אין מה לדאוג. אני נושא באחריות לבריאותם", ובירכו בחום.
לא למותר לציין, כי לבני הזוג נולדה בת בריאה ושלמה, והכל בשל ברכת הצדיק הקדוש.

¨ "מאיר דרכי ישראל": סיפורי מופת אישיים ודברי חזיוק
72
כמיטב המסורת, התקיימה גם השנה הילולא מרכזית לזכר הצדיק זיע"א, בבית הכנסת של מוסדות "מאיר דרכי ישראל", העומדים תחת ניצוחו של ידיד הישיבה הרב מאיר זיו שלום שליט"א.
אף כאן, לא חסכו מארגני הערב במאמצים, והאורחים הרבים זכו להיסב מול שלחנות ערוכים כיד המלך, במעמד רבני הישיבה שליט"א, תלמידי חכמים, אברכים ותלמיד המוסדות.
במהלך הערב נשמעו סיפורים אישיים מאנשים שזכו לראות עין בעין את המופתים שחולל הס"ק זיע"א, ועוררו את הקהל הקדוש בדברי חיזוק.

¨ פלורידה – מיאמי: שמחה בהילולת הצדיק זיע"א
אף מעבר לים, במיאמי שבפלורידה, נערכה הילולת הצדיק ברוב פאר והדר77.
ההילולא נערכה בבית ראש ישיבת "שובה ישראל" במיאמי, הרב משה אביטל שליט"א. סביב שלחנות ערוכים נקבצו ובאו בני הישיבה, אברכיה ובני האיזור כולו, תלמידי מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א ושומעי לקחו, שנטלו חלק בהילולת הצדיק והעלאת זכרו הטהור.
בקשב רב נשמעו נאומים ודברי חיזוק מפי בעל הבית שליט"א, ומעוד אישים נכבדים ומרביצי תורה שליט"א, שעמדו על שבחי בעל ההילולא זיע"א, וקשרו את פעולותיו של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, נכדו, העוסק אף הוא בהרבצת תורה וקירוב לבבות, וקידוש שם שמים בכל העולם.
שמחה של מצוה גאתה במקום, ולקול צלילי שיר וזמר מפייטנים בעלי שם, פצחו המשתתפים בריקוד של מצוה לכבוד הצדיק.

הקהילה בחיפה: תפילה על קברי הצדיקים
בערב ר"ח שבט, קיימה קהילת "שובה ישראל" שע"י הישיבה בחיפה, נסיעה לקברי צדיקים, ותפילות לישועת הכלל והפרט.
הנסיעה, בניצוחו של ידידנו ר' יאיר בן סימון הי"ו, זכתה לביקוש רב, כאשר מצטרפים אליה בני הקהילה והישיבה, שששו על ההזדמנות הנפלאה להעתיר ולשפוך צקון שיח על קברי קדושי עליון.
76
המסע הקיף את כל קברי הקדושים שבצפון, צפת, טבריה, הגליל ועוד, כאשר ע"פ הנחיית מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א התעכבה המשלחת בתפילה מיוחדת על ציונו של רבי חנינא בן דוסא שבכפר ערבה, שם ערכו תפילה על כלכלת מוסדות התורה בארץ ישראל, ובפרט מוסדותיו של מורנו כ"ק אדמו"ר שליט"א, והצלחת פעולותיו לתורה ולחסד.
מנהטן: הדרן עלך בעיצומו של השלג
בעיצומה של סערת השלגים והקור האדיר הפוקדת כעת את ארה"ב, בקע ועולה חום אור התורה בישיבת "שובה ישראל" שבמנהטן.
לא הסערה, לא השלג ולא הקור יכלו לאהבת התורה, וסביב שלחנות ערוכים בישיבה הקדושה, ערך תלמיד הישיבה הרב לירם והדי שליט"א, סיום על כל מסכת בבא מציעא, הנחשבת לאחת המסכתות הארוכות בתלמוד בבלי. וכך, בעיצומו של הקור, נאמר נוסח ה"הדרן עלך" והקדיש הנאמר בסיום מסכת, לשמחת לב כל הנוכחים.
הרב לירם שליט"א עמל וטרח בלימוד המסכת יומם ולילה, וכעת קצר את פירות עמלו, במסיבת סיום מפוארת לכבודה של תורה.
כה לחי!
75
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments