שבת, אפריל 20, 2024
Homeספריההמגזין השבועיגליון 2 / פרשת בא ה'תשע"ד

גליון 2 / פרשת בא ה'תשע"ד

header

[divider_1px]

וששנתם לבניך
אלו התלמידים

כחלק מפעילות הרבצת התורה העולמית בחסות ישיבת "שובה ישראל" בארץ ובעולם, הושקה לאחרונה באשדוד יזמה חדשה, שזכתה לברכתו החמה והנלהבת של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, במסגרתה לוקחים בכירי אברכי הישיבה תחת חסותם ילדים ונוער מכיתות וגילאים שונים מכל רחבי העיר, ללא הבדלי מוצא ורקע, לומדים עימם בחברותא, וקושרים עימם קשר חם ולבבי.

התגובות המגיעות מפתיעות בעצמתם. משפחות הנערים מספרים על אור שחדר לחייהם, כאשר בניהם זוכים להכוונה והדרכה צמודה,

2_1_010214

משפחות הנערים מספרים על אור שחדר לחייהם, כאשר בניהם זוכים להכוונה והדרכה צמודה…

הן בלימוד, הן בהליכות ומידות, והן בחיזוק האמונה וערכים יהודיים.

בהכוונת מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, האברכים אינם מסתפקים בלימוד החברותא בלבד, אלא יוצרים קשר חם ולבבי עם חניכיהם, ומעניקים להם לב שומע ואוזן קשבת, לגדלם וללוותם בדרכם הרוחנית.

מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א אף הורה על חלוקת שי וממתק בסיום הלימוד המשותף – "חנוך לנער על פי דרכו קבע שלמה המלך" נימק, "ועלינו לדבר אל הנערים בשפתם, ולהאהיב עליהם את הלימוד והחברותא, וכך נזכה בס"ד לברכה בעמלנו".

[divider_1px]

שבתות של אור
בבתי החולים

כמידי שבוע, יצאו השבוע גם כן אנשי ישיבת "שובה ישראל" בשליחות הקודש השבועית שלהם: העלאת אור ושמחה על פני החולים ובני משפחותיהם.

כחלק מפעילותם, אשר זוכה ליחס ואהדה מיוחדת מאת מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, סובבים פעילי הישיבה במסדרונות ומחלקות בתי החולים בכל רחבי הארץ לקראת שבת, ומחלקים במאור פנים סלים גדושים לכבוד שבת; חלות, מנות וסלטים, בקבוקי יין לקידוש והבדלה, נרות למאור ושאר אביזרים ומוצרים נחוצים לטובת החולים והשוהים עימם.

"לעתים" מעידים הפעילים המסופקים, "החולים והשוהים עימם מתעודדים רק מעצם הידיעה שמישהו טרח וחשב עליהם ועל מצוקותיהם,

2_2_010214

החולים והשוהים עימם מתעודדים רק מעצם הידיעה שמישהו טרח וחשב עליהם ועל מצוקותיהם…

כאשר לחלקם, עידוד זה נחוץ יותר מאשר סל המוצרים העשיר לכשעצמו".

ע"פ הוראתו מאז של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, החלוקה מתקיימת בכל בית חולים בארץ ובכל מחלקה, מבלי לבדוק בציציות המקבלים. "כולם יהודים אהובים ורצויים" הדגיש הוא לא פעם, "בניו של בורא עולם, ובכל צרתם לו צר. תפקידנו, להעניק להם את קרן האור בכל מצב, ולהאיר את נשמתם, בפרט לקראת שבת המלכה".

כחלק מפעולות הישיבה, הרי שלצד סלי השבת המחולקים מדי שבת בשבתו, מתקיימת לפני כל חג ומועד פעילות ייחודית של חלוקת מתנות וממתקים לילדים המאושפזים, מתוך רצון לשמחם בימי החג, ולשפוך אור ככל שניתן על כאבם וסבלם.

יצויין, כי פעילות המתנדבים נחשפה לאחרונה בכלי התקשורת בישראל, ופעילותם זכתה לסיקור אוהד ונכבד.

[divider_1px]

אור ונחמה

במשרדי בית התמחוי שעל ידי ישיבת "שובה ישראל" שבאשדוד, צלצל השבוע הטלפון. גם אנשי המשרד, הרגילים, לצערם, בשיחות המבשרות על מקרי מצוקה וקושי, חשו כי המקרה הזה חריג בהיקף הקושי והטרגדיה שהוא מכיל.

המספר מעבר לקו סיפר בקול בכי על משפחה מרובת ילדים, שהיתה תלויה לחלוטין בפרנסה הזעומה שהביאה האם הביתה. בימים אלו נפטרה האמא, רח"ל, והבית נשאר ללא תמיכה כלכלית ורגשית, והילדים הרבים זועקים ללא מילים על שברם הכבד.

מתנדבי בית התמחוי שהוזעקו לטיפול במקרה, מיהרו להעניק למשפחה ליווי מקצועי, חם ומקיף. במסגרת זו הוענקו למשפה מנות אוכל כיד המלך, בכל יום ויום מימי השבעה, וכן באירועי האזכרה. לצד זאת נטלו הפעילים על עצמם את עול הטיפול בילדי המשפחה, הן מבחינה כלכלית, והן מבחינה חינוכית ורגשית.

בימים אלו מתחילה המשפחה לשוב לסדר יום, כאשר לצידה עומדים אנשי הישיבה, העושים ככל אשר לאל ידם לנחמם, ולרפא את כאבם הגדול, מתוך ציפיה ותקוה שלא יראו עוד שוד ושבר כל ימי חייהם.

[divider_1px]

התורה
משיבת נפש

בישיבת "שובה ישראל" במיאמי לא נחים מעשיית הקודש, ומוסיפים והולכים בהרבצת תורה ויהדות. במסגרת הישיבה פועל בית מדרש ובית כנסת ללימוד ותפילה, שיעורי הלכה, מוסר ויהדות נמסרים סביב השעון, לצד פעולות קירוב נוער ואחים רחוקים, וכן מפעלי צדקה, בית תמחוי וסיוע לנזקקים.

בין כלל השיעורים הנמסרים בישיבה, יצא מוניטין רב לשיעורו של של הרב משה אביטל שליט"א, מבחירי תלמידיו ומקורביו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ואשר זכה לצקת מים על ידו,

2_3_010214

שיעורי הלכה, מוסר ויהדות נמסרים סביב השעון, לצד פעולות קירוב נוער ואחים רחוקים…

המוסר בישיבה שיעור יומי, בשפה שוה לכל נפש, ובו כולל דברי חיזוק ומוסר, משולבים בפנינים ומעשיות מגדולי וחכמי הדורות, לאור תורתו ומשנתו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א.

השיעור זוכה, כאמור, לפרסום רב, ורבים רבים עשו חוק לעצמם לשמיעת השיעור הנפלא, כאשר אף הרחוקים יכולים לזכות לטעמה המתוק של תורת ה', באמצעות השידור החי המועבר באתר הישיבה, וניתן לצפייה מכל נקודה על גבי הגלובוס.

טעמו וראו כי טוב ה'!!!

[divider_1px]

יומא טבא
לרבנן

ציפיה ודריכות רבה בקרב כל מעריצי ונאמני ישיבת "שובה ישראל" ותלמידי וחסידי מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, עם היודע הבשורה המשמחת על צאתו לאור בקרוב של ספרו החדש של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א – "תורת הנפש", העוסק בנבכי וסוד הנפש היהודית, הרואה אור ע"י מכון ההצאה לאור שע"י הישיבה.

סוד גלוי הוא, כי ספריו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א זוכים עם צאתם לפרסום וביקוש רב, ואף אלו שלא

2_4_010214

זכות לעיין ולהחכים מתורתו שבכתב, שם מבוארת שיטתו הבהירה והנפלאה, המיוסדת כולה על יסודות קודש.

עולה בידם ליהנות משיעוריו, עצותיו והדרכותיו, רואים לעצמם זכות לעיין ולהחכים מתורתו שבכתב, שם מבוארת שיטתו הבהירה והנפלאה, המיוסדת כולה על יסודות קודש.

בימים אלו נערכים במשרדי הישיבה בארץ ובעולם לביקוש הצפוי להתעורר עם צאת הספר לאור, ולטובת המעונינים לזכות בו רצוי להקדים וליצור קשר כבר כעת עם משרדי הישיבה.

כמו"כ, המעונינים לחקוק בספר הנצחה לעילוי נשמת יקיריהם, או לברכה והצלחה במשלח ידיהם, יכולים לפנות בימים הקרובים בלבד למערכת ההוצאה לאור, במס' 054-7573734.

[divider_1px]

הילולה דצדיקא

בתאריך כ"ט טבת, נערכה בישיבת "שובה ישראל" שבאשדוד הילולא מרכזית לצדיק רבי יהודה בן מויאל זצוק"ל, שכיהן כראב"ד בעיר מוגדור, ויצא שמו בקרב כל הארץ.

ההילולא נערכה סביב שלחנות ערוכים, בראשות ראשי ורבני

הישיבה שליט"א, לצד ציבור האברכים והלומדים בישיבה ובכל רחבי האיזור. בסעודת ההילולא הועלה זכרו של הצדיק, וסופרו שבחיו ופעולותיו למען קדושת שם שמים, ורוב צדקותו וחסידותו כאחד הקדושים אשר בארץ.

[divider_1px]

יומא דהילולא –
סידנא
בבא סאלי
זיע"א

במוצש"ק פר' בא הבעל"ט, אור לד' טבת, יחול יומא דהילולא של מרא ורבנא, צדיק יסוד עולם אשר לשמו תחרד כל הארץ, הסבא קדישא סידנא רבי ישראל אבוחצירא זיע"א, ה'בבא סאלי', במלאות שלשים שנה לפטירתו.

ביומא דהילולא יערוך נכדו, מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א סעודת הילולא מרכזית, אשר פרטים אודותיה יתפרסמו אי"ה.

2_5_010214

ואז היא עת רצון מסוגלת מאד, ומשכך, יש להעתיר אז בתפילה על מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א…

ומכאן נעורר, כי ביום גדול ונשגב זה, אשר זכות הצדיק מושפעת ומתעוררת על המעלים את זכרו, ודאי וודאי שראוי לכל אחד ואחד הזוכה לקבל וליהנות מאור תורת מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ומישיבות "שובה ישראל" באשר המה, להדליק נר ולומר בפה "נר זה לכבוד ולזכות הצדיק רבי ישראל בן רבי מסעוד", [ורצוי מאד גם לומר פרק תהלים או משנה לעילוי נשמת הצדיק], ואז היא עת רצון מסוגלת מאד, ומשכך, יש להעתיר אז בתפילה על מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, ועל מוסדותיו הנאדרים לתורה ולחסד, שבזכות הצדיק זיע"א, זקנו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, יושפע עליו ועל כל פעולותיו שפע של סיעתא דשמיא, ויוכל להמשיך ולזכות את ישראל בתורה וחסד מתוך הרוחה ורחבות הדעת, וללא כל הפרעה ומניעה, ומן השמים יגמרו בעדו להפיק כל רצונו לטובה, אמן כן יהי רצון.

[divider_1px]

בדיבור ובמעשה:
"שובה ישראל"
לימין עניי
ארץ ישראל

הדים רבים עורר נאומו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, שנישא בניו יורק בפני קהל עצום של צעירים ישראלים, במסגרת שיעורו בהיכל הישיבה.

הנאום, שצוטט בהרחבה בכלי התקשורת המובילים בארץ ובחו"ל כמו "דה מארקר" ועוד, עסק בהסכלות אקטואלית, והתייחס למצב הכלכלי הפוקד את מדינת ישראל ואזרחיה בתקופה זו. מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א דיבר בהתרגשות וכאב על המצב המחפיר אליו התגלגלו משפחות רבות, ונשא דברים תקיפים כנגד מגמות מסחריות פסולות.

"העיניים מתמלאות בדמעות כששומעים שבישראל חיים כמעט 2 מיליון עניים ויותר מ-800 אלף ילדים רעבים", קרא בכאב במהלך נאומו, "כל ישראל ערבים זה לזה והתורה מחייבת לסייע בכל האפשר לאנשים הללו שמתקשים לעמוד ביוקר המחייה בישראל". כאן קרא ברוב רגש לכל הקהל, "אני קורא לכל יהודי לפתוח את לבו למען אותם עניים ורעבים. זו חובתנו בשעה קשה זו".

הוא הוסיף כי "הקדוש ברוך הוא הפקיד בידנו את ישראל שהיא ארץ זבת חלב ודבש. כל יהודי צריך ליהנות מטוב הארץ הזאת ומתנובתה. אני שומע שמחירי הירקות והפירות בישראל התייקרו במאות אחוזים ואי אפשר להסכים למצב שכזה. פירות וירקות הם הבסיס של סל המזון המשפחתי ויש לנו, כיהודים שארץ ישראל ניתנה לנו, את האחריות שהם יהיו בכל בית. כל יהודי חייב לסייע לחברו שלא יכול להביא פירות וירקות לשולחן משפחתו".

כאן הדגיש בחומרה רבה, כי "יהודי שמנצל את פגעי מזג האוויר כדי לעלות מחירים של מזון בסיסי חוטא לדת היהודית".

ואכן, בבחינת "נאה דורש ונאה מקים", הודיעה ישיבת "שובה ישראל" שבראשות מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, כי בסוף השבוע הקרוב יחולקו מטעמה לכשלשת אלפים משפחות, סלי מזון המורכבים ממצרכים בסיסיים, לצד למעלה מעשרה ק"ג של פירות וירקות מסוגים שונים.

[divider_1px]

"מעשי התנכלות
לאנשי דת הם
מעשים שלא
משקפים את
היהדות"

במסגרת דרשתו השבועית בישיבת "שובה ישראל" שבניו יורק, התייחס מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א לתופעה פסולה שהשתרשה לאחרונה, וגינה אותה בחריפות.

המדובר הוא בתופעה הנקראת "תג מחיר", במסגרתה פועלות חוליות המזוהות עם הימין הקיצוני, ומחוללות נזק למטרות ערביות, כאשר לאחרונה החלו במגמה לפגוע באנשי דת נוצרים המתגוררים בירושלים.

בנאומו התקיף, שהיכה גלים וזכה לתגובות רבות, עמד מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א על כך ש"ירושלים היא מוקד רוחני שמחבר בין עמים ודתות והיא חייבת להיות סמל לסובלנות בין הדתות". משכך, הבהיר, חובה להוקיע מתוכה כל גילוי של אלימות על רקע דתי, מה גם, שהללו מעוררים גלי אנטישמיות קשים ומסכנים את חיי היהודים בגולה.

הוא הבהיר בנחרצות, כי "מעשי התנכלות לאנשי דת הם מעשים שלא משקפים את הדת היהודית המושיטה יד לשלום ומכבדת דתות אחרות".

[divider_1px]

מנות חמות
בעיצומם של
ימי הקור
והסופה

כידוע, פינה חמה שמורה בלבו של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א לפעילות החסד של ישיבת "שובה ישראל", המתנהלות תחת ארגון הגג "בית החסד שובה ישראל". בכל עת יוזם הוא פעילויות נוספות לטובת הזקוקים לכך, ומדרבן ומעודד את אנשי הארגון בפעילותם הנמרצת.

משכך, לא ייפלא, כי אף בימי השלג והקרה הגדולה שפקדה את המדינה, לא שבת הארגון לרגע מפעילותו, ואדרבה, הוסיף והגביר את טווח פעילותו, כאשר ל – 3500 המנות המחולקות מדי יום נוספו כהנה וכהנה מנות ומשלוחים, שחולקו במסירות נפש ממש בידי פעילי הארגון.

סיפורו של ר', אחד מני רבים, יוכיח על הפעילות כולה: ר' הינו נכה שהרופאים נאלצו לקטוע את רגליו. אם מזג האוויר הסוער ששרר בשבוע האחרון בישראל הקשה על תפקודם של אזרחים מן השורה, אצל ר' מזג האוויר עלול היה חלילה להסתיים באבדן חיים. שכן אם ביום רגיל הוא מתקשה לתפקד ולדאוג לעצמו, הרי שביום סגריר בוודאי שלא יכול הוא להתנייד.

2_6_010214

מי שדאג שגם ביום חורף סוער יקבל ר' מנת מזון חמה אלו הם מתנדבי הארגון של ישיבת שובה ישראל…

מי שדאג שגם ביום חורף סוער יקבל ר' מנת מזון חמה אלו הם מתנדבי הארגון של ישיבת שובה ישראל, אשר העניקו לר' את המנה החמה והמשביעה כפי שהם עושים מידי יום בכל ימות השנה. עבורו, היתה המנה הצלה של ממש.

"דווקא בימי החורף, כאשר האנשים זקוקים יותר מכל למנה חמה ומשביעה – לא ניתן להם לחכות" אומרים מתנדבי הארגון.

'בית החסד שובה ישראל' מפעיל מטבח מאובזר וחדיש באשדוד בו מועסקים עשרות מתנדבים, בשלנים ושליחים שמטרתם לבשל ולהזין כ-3500 פיות מידי יום במנה חמה כאשר ב'שובה ישראל' יודעים כי אין מי שידאג לאותם אנשים.

בעת סערת מזג האוויר בשבוע האחרון התגברו הפניות לסיוע ב'בית החסד שובה ישראל' כאשר חולים, נצרכים וגלמודים רבים נתקעו בימי החורף ללא מנת מזון חמה ומשביעה. מערך המתנדבים של בית התמחוי לא השיב את הפונים ריקם ודאג למשלוח המנות החמות בכל ערי הדרום.

[divider_1px]

שונה הלכות
בכל יום

ביקוש ער נרשם למיזם החדש מבית "שובה ישראל": מסר יומי מתורת ומשנת מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א.

המסר, מגיע כהודעת דואר אלקטרוני, בו מופיעה אימרה מתורת מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, כאשר לרוב היא עוסקת בבירור סוגיות אקטואליות וכאלו שעל סדר היום העולמי, המדיני ואף הפוליטי, ומובאת בה דעת תורה, דעתו הבהירה של מורנו כ"ק אדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, כתובה וערוכה בקצרה ותמצית.

כיום מגיע המסר היומי ללמעלה ממאה אלף (!) תיבות מנויי דואר אלקטרוני, והביקוש עדיין בעיצומו.

המסר נשלח ללא תשלום, והוא נקי מכל כוונות רווח פרסומות וכד'. ניתן להצטרף באמצעות שליחת בקשה לכתובת: info@shoovaisrael.com

[divider_1px]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments