בתי התמחוי

בתי התמחוי

banner

לפני חמש עשרה שנה לערך, כבוד מורנו ורבנו עטרת ראשנו הרב יאשיהו יוסף פינטו שליט"א פנה לחסידיו היקרים בהתרגשות גדולה ואמר יש הרבה עניים בישראל המצב הולך ומתדרדר, זהו זמן "עת לעשות לה' הפרו תורתך" כולנו יחד בצוותא נתכנס היום לראות איך לפתוח בית תמחוי שיאכיל אלפי משפחות נזקקות.

ובו ביום כולם שמעו לקריאת האדמו"ר שליט"א והגיעו חסידים מכל איזורי הארץ לקריאתו הנרגשת של כבוד האדמו"ר.

וב"ה, הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו ובו ביום החליטו כולם שכבר למחרת יחלו במצווה.

במרוצה ובשמחה כולם באהבה נתנו יד חמה וכל חסיד תרם ביד נדיבה למצווה כה קדושה, האכלת עניים ממש.

בית התמחוי הראשון שנפתח היה בישיבה הקדושה, בוילה ברובע י"א באשדוד, וכבר בחודש הראשון החלו לחלק 300 מנות חמות למשפחות נזקקות. לאחר שלושה חודשים, ה' גמל עלינו הישיבה הקדושה הכפילה את המנות והגיעו למעלה מ- 600 מנות חמות בכל יום בכל איזור אשדוד וסבבותיה.

כמידי זמן מה כבוד האדמו"ר היה מגיע לראות איך כולם מוסרים נפשם למצווה היקרה, ואיך בית התמחוי עובד בניקיון ובטהרה וברוממות הנפש. תמיד נהג האדמו"ר למסור דרשה קצרה לחזק את הלבבות ולהרים את המורל.

פעם אחת כעבור שנתיים ימים באחד מביקוריו של כבוד האדמו"ר אמר לעוסקים בקודש: "לו ידעתם את כוחו של הבית תמחוי שכוחו לבטל גזרות קשות מעל עם ישראל, ע"כ עלינו לחזק את החלוקה ולפזר את המנות ליותר משפחות נזקקות!".

וב"ה כבר באותו החודש, הישיבה החלה לחלק אוכל לכ- 1000 משפחות נזקקות ביום.

בשנת תשס"ג, כאשר הישיבה הקדושה סיימה לבנות את הבניין החדש באשדוד ברובע י"ב, מיד בו זמנית גם בית התמחוי עבר לקומה השלישית במבנה עם מטבח מקצועי שבו ניתן כבר להעלות את כמות החלוקה.

ברוך השם היום הישיבה שוכרת מקום ענק באיזור התעשיה באשדוד, וכבר הגיעו לחלוקה של 3600 מנות אוכל חמות שיוצאות בכל יום לכל איזור הדרום. שלושה שפים מקצועיים ומעל 20 עובדים במקום. ישנם רכבים מיוחדים לשם החלוקה, ומיד בצהרי היום יוצאים יחד לחלק את מנות האוכל למשפחות הנזקקות.

כיום בית התמחוי של שובה ישראל זהו בית התמחוי הגדול בארץ שמחלק אוכל על בסיס יום יומי. יש לציין כי מלבד האוכל שמחולק בכל יום קיימת גם חלוקה מיוחדת של מצרכי מזון לשבתות וחגים. ארוחות מלאות ומסודרות קיימות על בסיס קבוע כמעט בכל הישיבות ובתי הכנסת המפוזרים בעולם בערבי שבתות, שבתות וחגים. מיותר לציין שהכל כמובן ללא תשלום!

וכמו שהרב פעם אמר, ב"ה בכל יום שומעים את הניסים והחסדים שהקב"ה עוזר לנו ומצילנו מידם, בזכות החסדים שהישיבה עשתה, עושה ותעשה, ובזכות החסדים שעם ישראל עושה כל אחד כפי כוחו לעזור לנו להמשיך לעזור להם.

לצפיה בגלריה מבית התמחוי באשדוד לחץ כאן.