חיפוש

תהלים

פרויקט התהלים

קח חלק בסיום הספר ה 2629.
נותרו עוד 23 פרקים!

85%

מדיה אחרונים

הנצפים ביותר

מחשבת הנפש – לעשות דברים בשלמות

כ״ו בתמוז ה׳תשע״ז – יולי 20, 2017

דברי מחשבה ועמקות מתוך *מחשבת הנפש (חלק לה)*

כשאדם עושה דבר ואפילו הקטן ביותר, ישתדל לעשות אותו בשלמות מכל הלב ובכל כוחו. וכאשר האדם עושה דבר לא בשלמות, נשאר חלל ריק בדבר.

וידע האדם, שבכל חלל ריק שם שורה כל הרע, העצבות, היאוש, המזיקים, כל הרע שורר בחלל ריק. לכן כל דבר יעשה בשלמות הגדולה ביותר. 

ועל זה אומרת לנו התורה הקדושה, העושה מצוה ולא מסיים אותה, בניו יתומים ואשתו אלמנה, מדוע? כי לא סיים דבר, וזה הפתח של הרע הגדול ביותר.

וכך מצאנו אצל אשת רבי עקיבא רחל, שהיתה בת עשירים, בת יחידה של העשיר הגדול שהיה בירושלים. בבית אביה עבד אדם בן ארבעים שהיה רועה צאן, איש עני ופשוט, חסר ידיעה והשכלה, והיא רק בת שש עשרה שנים, אך מסרה את נפשה וביקשה ממנו להתחתן איתו.

ואמרו רבותינו, מה ראתה רחל ברבי עקיבא? ותרצו שהוא עשה בשלמות מוחלטת כל דבר שעשה, אפילו את הדבר הקטן ביותר עשה בשלמות. אין מציאות אצל רבי עקיבא שיעשה חצי דבר או רבע דבר, הכל בשלמות גמורה.

וכך מסופר באחד הנשיאים הגדולים שהיו באמריקה אברהם לינקולן, שהיה בן של סנדלר. ביום שהגיע לדרגה החשובה להתמנות לנשיא ארצות הברית, כל האצולה של אמריקה הגיעה לטקס ההכתרה שלו כנשיא.

הייתה שם תרעומת גדולה, איך איש פשוט, בן של סנדלר יקבל את המשרה החשובה בעולם, נשיא ארצות הברית של אמריקה? באמצע נאומו של אברהם לינקולן, עמד אחד מאנשי האצולה והעושר וצעק לעבר הנשיא, כבוד הנשיא, אני רוצה להזכיר לך שהיית יושב עם אביך ומתקן לי ולעוד סנאטורים את הנעלים, הרבה נעליים שפה נועלים אנשים, עברו בידי אבא שלך.

היו רגעים של מבוכה גדולה, אבל אברהם לינקולן לא ירד לשפל של האדם הזה. עמד ואמר לו, תדע לך אבי היה הסנדלר הטוב ביותר ‏בעולם, כל עבודה שקיבל עשה אותה מושלמת ביותר, מעולם לא עשה חצי או רבע עבודה. והלוואי, והתפילה שלי שגם אני אהיה מושלם בנשיאות, כמו שאבי היה מושלם בתור סנדלר.

כל אדם צריך ללמוד להיות מושלם במה שעושה, מי שעושה דברים לא מושלמים שם נפתח לו פתח של בעיות, יאוש, נפילות קשות ביותר.

*(מפי כבוד האדמו”ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט”א)*

אהבתם? שתפו עוד אנשים.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
0 Comments Off 1857 כ״ו בתמוז ה׳תשע״ז – יולי 20, 2017 יומא דהילולה, מאמרים, מוסר